Παρασκευή, 07 Φεβρουαρίου 2020 10:20

Cosmote: 36 πρωτοετείς φοιτητές στο Πρόγραμμα Υποτροφιών

Γράφτηκε από την
Cosmote: 36 πρωτοετείς φοιτητές στο Πρόγραμμα Υποτροφιών

Σε 36 πρωτοετείς φοιτητές ελληνικών πανεπιστήμιων απονεμήθηκαν οι Υποτροφίες της Cosmote, ύψους 545.000 ευρώ για το ακαδημαϊκό έτος 2019-2020.

Μέσα από το πρόγραμμα των υποτροφιών, η Cosmote διαχρονικά στηρίζει τους νέους σε όλη την Ελλάδα, που αντιμετωπίζουν κοινωνικές και οικονομικές δυσκολίες, προκειμένου να ολοκληρώσουν τις σπουδές τους. Στα 18 χρόνια του προγράμματος, έχουν δοθεί συνολικά 700 υποτροφίες, συνολικής αξίας 6 εκατ. ευρώ.

«Με πίστη στις δυνάμεις τους, πάθος για τα όνειρά τους και δέσμευση απέναντι στις αξίες και τις αρχές τους, τα νέα παιδιά μπορούν να πραγματοποιήσουν όποιο στόχο και αν θέσουν και να πάνε τη χώρα μας μπροστά. Ο Όμιλος ΟΤΕ διαχρονικά βρίσκεται στο πλευρό των νέων ανθρώπων που θέλουν να σπουδάσουν και να προοδεύσουν», ανέφερε ο Πρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος του Ομίλου ΟΤΕ, κ. Μιχάλης Τσαμάζ, κατά τη φετινή απονομή.

Το Πρόγραμμα Υποτροφιών Cosmote περιλαμβάνει 35 υποτροφίες για συγκεκριμένες σχολές, ύψους δεκαπέντε χιλιάδων ευρώ, και την υποτροφία «Ζαχαρίας Πιπερίδης», ύψους είκοσι χιλιάδων ευρώ, στη μνήμη του διακεκριμένου στελέχους του Ομίλου ΟΤΕ.

Επιπλέον, η COSMOTE προσφέρει στους υποτρόφους της laptop και πλήρες πακέτο τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών σταθερής και κινητής τηλεφωνίας, Internet και Cosmote TV.

Οι υπότροφοι COSMOTE για το ακαδημαϊκό έτος 2019-2020:

1. Αθανασιάδης Αλέξανδρος, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών.

2. Αλεξανδρή Μαρία, Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών, Οικονομικής Επιστήμης.

3. Ανδρέα Παναγιώτα, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Χημείας.

4. Βασιλάκη Ειρήνη, Πανεπιστήμιο Κρήτης, Βιολογίας.

5. Βιδάλη Δέσποινα, Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο, Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών.
 
6. Γκανιάτσος Χρήστος-Μάριος, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Χημικών Μηχανικών.
 
7. Δέτσης Αντώνιος, Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών, Πληροφορική.

8. Δημητρακόπουλος Παναγιώτης, Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών, Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας.

9. Θλιβερού Θωμαή, Εθνικό & Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών.

10. Κακοκεφάλου Γεωργία, Πάντειο Πανεπιστήμιο Κοινωνικών & Πολιτικών Σπουδών, Διεθνών, Ευρωπαϊκών και Περιφερειακών Σπουδών.

11. Κανελλοπούλου Ντίνα, Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο, Αρχιτεκτόνων Μηχανικών.

12. Καραγιάννης Ιωάννης, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών.

13. Καστής Γρηγόρης, Πανεπιστήμιο Πατρών, Μηχανολόγων & Αεροναυπηγών Μηχανικών.

14. Κούρτη Πελαγία, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Μαθηματικών.

15. Κουταλιός Γεώργιος, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών.

16. Κρητικάκη Δέσποινα, Πανεπιστήμιο Κρήτης, Βιολογίας.

17. Κριτσιώλης Δημήτρης, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Πληροφορικής.

18. Λουκάς Άγγελος, Πανεπιστήμιο Πατρών, Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών.

19. Λούκου Μαρία, Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών, Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων.

20. Μακρής Λάμπρος, Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας, Μηχανολόγων Μηχανικών.

21. Μαρμαρινός Βασίλειος, Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας, Μηχανολόγων Μηχανικών.

22. Μπαλάφα Αικατερίνη, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Οικονομικών Επιστημών.

23. Μποζατζής Μιλτιάδης, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών.

24. Μπουκουβάλας Ανδρέας, Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων, Χημείας.

25. Ντέμκας Χρήστος-Ανδρέας, Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας, Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών.

26. Πάντου Αγάπη, Πανεπιστήμιο Πατρών, Βιολογίας.

27. Παπασωτήρη Χριστίνα, Εθνικό & Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών.

28. Πυρομάλης Γεώργιος, Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο, Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών.

29. Σκευοφύλακα Μαρία, Εθνικό & Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών.

30. Σκιαδά Μυρτώ, Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο, Μηχανολόγων Μηχανικών.

31. Συλαί Αγγελική, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών.

32. Σφακιανάκης Νικόλαος, Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο, Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών.

33. Τζίμα Κωνσταντίνα, Πάντειο Πανεπιστήμιο Κοινωνικών & Πολιτικών Σπουδών, Διεθνών, Ευρωπαϊκών και Περιφερειακών Σπουδών.

34. Τσαλικίδης Δημήτριος, Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας, Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών.

35. Χελιδώνη Γεωργία, Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο Χημικών, Μηχανικών.

Υποτροφία Ζαχαρίας Πιπερίδης

36. Διαμαντίδης Θεοχάρης, Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο, Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών.


NEWSLETTER