Δευτέρα, 10 Ιανουαρίου 2011 17:27

Προϊστάμενοι Γενικών Διευθύνσεων και Διευθύνσεων στην Υπερπεριφέρεια

Γράφτηκε από την


Την απόφαση τοποθέτησης των Προϊσταμένων Γενικών Διευθύνσεων και των Προϊσταμένων Διευθύνσεων της Αποκεντρωμένης Διοίκησης Πελοποννήσου-Δυτικής Ελλάδας και Ιονίου υπέγραψε σήμερα ο Γενικός Γραμματέας Τάσος Αποστολόπουλος.
Σύμφωνα με την απόφαση ορίζονται Γενικοί Διευθυντές οι εξής:

ΓΕΝΙΚΟΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ

Γενική Διεύθυνση Εσωτερικής Λειτουργίας: Φουρκαλίδης Ιωάννης
Γενική Διεύθυνση Χωροταξικής & Περιβαλλοντικής Πολιτικής: Παναγιωτόπουλος Διονύσιος
Γενική Διεύθυνση Δασών & Αγροτικών Υποθέσεων: Κανταρτζόπουλος Αντώνιος

Σύμφωνα με την απόφαση ορίζονται Προϊστάμενοι Διευθύνσεων οι εξής:

ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΙ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΩΝ

Διεύθυνση Διοίκησης: Παπαθεοδώρου Νικόλαος
Διεύθυνση Οικονομικού: Πατακιάρα Γεωργία
Διεύθυνση Εθνικών Κληροδοτημάτων: Μπάκας Στυλιανός
Διεύθυνση Πληροφορικής & Επικοινωνιών: Μακρής Ιωάννης
Διεύθυνση Αστικής Κατάστασης & Κοινωνικών Υποθέσεων: Καββαθά-Νικολακοπούλου Δήμητρα
Διεύθυνση Αλλοδαπών & Μετανάστευσης: Τοφάλου Μαρία
Διεύθυνση Περιβάλλοντος & Χωρικού Σχεδιασμού Δυτικής Ελλάδας: Σταματελάτος Λυκούργος
Διεύθυνση Περιβάλλοντος & Χωρικού Σχεδιασμού Πελοποννήσου: Κόλλας Σταύρος
Διεύθυνση Περιβάλλοντος & Χωρικού Σχεδιασμού Ιονίων Νήσων: Βούρβαχη Ιωσηφίνα-Ισμήνη
Διεύθυνση Υδάτων Δυτικής Ελλάδας: Τηνιακός Λεονάρδος
Διεύθυνση Υδάτων Πελοποννήσου: Κούνας Λυμπέρης
Διεύθυνση Υδάτων Ιονίων Νήσων: Λαγκαδάς Μιχαήλ
Διεύθυνση Τεχνικού Ελέγχου: Κονδύλης Ιωάννης
Διεύθυνση Συντονισμού & Επιθεώρησης Δασών: Μπακουλόπουλος Νικόλαος
Διεύθυνση Δασών Αχαΐας: Ζάνταλης Ιωάννης
Διεύθυνση Δασών Αιτωλοακαρνανίας: Μάζης Νικήτας
Διεύθυνση Δασών Ηλείας: Βαβλιάρας Παύλος
Διεύθυνση Δασών Κορινθίας: Καλλίρης Παναγιώτης
Διεύθυνση Δασών Αργολίδας: Ζώντος Ευστράτιος
Διεύθυνση Δασών Αρκαδίας: Πολίτης Σπύρος
Διεύθυνση Δασών Μεσσηνίας: Σωτηρόπουλος Γεώργιος
Διεύθυνση Δασών Λακωνίας: Κουτσογέωργας Παρασκευάς
Διεύθυνση Δασών Κέρκυρας: Κάντας Σπυρίδων
Διεύθυνση Δασών Λευκάδας: Λάμπρης Γεώργιος
Διεύθυνση Δασών Κεφαλληνίας: Λύτρα Άννα
Διεύθυνση Δασών Ζακύνθου: Τοτοκώτσης Ευστάθιος
Δασαρχείο Πατρών: Τσακανίκας Χρήστος
Δασαρχείο Αιγίου: Καρόγιαννη Θεώνη
Δασαρχείο Καλαβρύτων: Δημόπουλος Χρήστος
Δασαρχείο Ναυπάκτου: Ράπτης Γεώργιος
Δασαρχείο Μεσολογγίου: Φούντας Γεώργιος-Θεόδωρος
Δασαρχείο Αγρινίου: Πολίτη Αλεξάνδρα
Δασαρχείο Αμφιλοχίας: Κοσμετάτου Αμαλία
Δασαρχείο Πύργου: Θωμόπουλος Διονύσιος
Δασαρχείο Αμαλιάδας: Πολυχρονόπουλος Λυκούργος
Δασαρχείο Ολυμπίας: Γιακουμής Βασίλειος
Δασαρχείο Κορίνθου: Μπούλιας Παναγιώτης
Δασαρχείο Ξυλοκάστρου: Γκέκας Θωμάς
Δασαρχείο Τρίπολης: Αργειτάκης Αθανάσιος
Δασαρχείο Κυνουρίας: Πολίτης Γεώργιος
Δασαρχείο Βυτίνας: Μακαροπούλου Μαρία
Δασαρχείο Σπάρτης: Σημάδη Παναγιώτα
Δασαρχείο Γυθείου: Λαδίκος Σπυρίδων
Δασαρχείο Μολάων: Καραγιαννάκος Γεώργιος
Δασαρχείο Καλαμάτας: Κατσίποδας Σπυρίδων
Δασαρχείο Κυπαρισσίας: Παπαδόπουλος Σωτήριος
Διεύθυνση Αγροτικών Υποθέσεων Δυτικής Ελλάδας: Σκρέτας Βασίλειος
Διεύθυνση Αγροτικών Υποθέσεων Πελοποννήσου: Φάσσου Ελένη
Διεύθυνση Αγροτικών Υποθέσεων Ιονίων Νήσων: Ζόμπολα Σπυριδούλα
Διεύθυνση Πολιτικής Προστασίας (υπαγόμενη απ’ ευθείας στο Γραφείο του Γενικού Γραμματέα): Μπεσαράτ Φάρες
Αυτοτελές Τμήμα Εσωτερικού Ελέγχου: Τσούτσουρας Ηλίας
Αυτοτελές Τμήμα Εκπαίδευσης: Κόκκαλη Μαρία

Παράλληλα, παραμένουν στις θέσεις τους οι κάτωθι Προϊστάμενοι Διευθύνσεων, οι οποίες έως τις 30-6-2011 υπάγονται στην Αποκεντρωμένη Διοίκηση Πελοποννήσου-Δυτικής Ελλάδας και Ιονίου και στη συνέχεια οι υπηρεσίες τους θα μεταφερθούν στις αντίστοιχες αιρετές Περιφέρειες.

Για την Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας:
Διεύθυνση Σχεδιασμού και Ανάπτυξης: Χριστοδουλόπουλος Αθανάσιος
Διεύθυνση Δημοσίων Έργων: Καραγιάννης Χρήστος
Διεύθυνση Ελέγχου Κατασκευής Έργων: Τσακαρέστος Ιωάννης
Διεύθυνση Ελέγχου Συντήρησης Έργων: Βαγιώτας Παναγιώτης

Για την Περιφέρεια Πελοποννήσου:
Διεύθυνση Σχεδιασμού και Ανάπτυξης: Αποστολάκης Μιχαήλ
Διεύθυνση Δημοσίων Έργων: Κωστόγιαννης Γεώργιος
Διεύθυνση Ελέγχου Κατασκευής Έργων: Παπαϊωάννου Πολυχρόνης
Διεύθυνση Ελέγχου Συντήρησης Έργων: Φρέντζος Κωνσταντίνος

Για την Περιφέρεια Ιονίων Νήσων:
Διεύθυνση Σχεδιασμού και Ανάπτυξης: Παπικινού Ευαγγελία-Όλγα
Διεύθυνση Δημοσίων Έργων: Χαλμούκης Ιωάννης
Διεύθυνση Ελέγχου Κατασκευής Έργων: Παπασωζομένου Χρυστάλλα
Διεύθυνση Ελέγχου Συντήρησης Έργων: Τρύφωνας Δημήτριος





ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ


NEWSLETTER