Πιο αναλυτικά, την Tρίτη περιμένουμε ηλιοφάνεια, με λίγες μόνο μπόρες το μεσημέρι και το απόγευμα στα πιο ορεινά. Οι άνεμοι βορειοδυτικοί έως 5 μποφόρ. Η θερμοκρασία το μεσημέρι θα φτάσει τους 33 με 35 βαθμούς, έως 32 στο νότιο Αιγαίο.
Σε τροχιά ανόδου η θερμοκρασία, ευτυχώς προς το παρόν όχι σε επίπεδα καύσωνα, σύμφωνα με τη μετεωρολόγο της ΕΡΤ Νικολέτα Ζιακοπούλου.
Πιο αναλυτικά, την Tρίτη περιμένουμε ηλιοφάνεια, με λίγες μόνο μπόρες το μεσημέρι και το απόγευμα στα πιο ορεινά. Οι άνεμοι βορειοδυτικοί έως 5 μποφόρ. Η θερμοκρασία το μεσημέρι θα φτάσει τους 33 με 35 βαθμούς, έως 32 στο νότιο Αιγαίο.