Ο κ. Μαργέλης με την ιδιότητά του ως προέδρου του Δικηγορικού Συλλόγου Καλαμάτας, κατέθεσε χθες τη μηνυτήρια αναφορά στον εισαγγελέα Πρωτοδικών Καλαμάτα, και επιπλέον απεστάλη και στον εισαγγελέα του Αρείου Πάγου. Σε σχετική συνέντευξη Τύπου που έδωσε ο πρόεδρος του ΔΣΚ στο γραφείο του, είπε χαρακτηριστικά: «Οταν κάποιος καταγγέλλει παραδικαστικά κυκλώματα και καταγγέλλει σχέση δικαστών με δικηγόρους για συγκεκριμένο θέμα, το αδίκημα είναι πολύ σοβαρό και οφείλει να το αποδείξει».
Περισσότερα στο αυριανό φύλλο της "Ε"