Το επίκεντρο εντοπίζεται 65 χλμ. δυτικά των Φιλιατρών στο Ιόνιο Πέλαγος και σε εστιακό βάθος 10 χλμ. Το Ευρωμεσογειακό Κέντρο ανεβάζει τη σεισμική δόνηση στα 4,3 Ρίχτερ.
Σεισμός 4 Ρίχτερ σημειώθηκε στις 7:04 σήμερα το πρωί στα ανοιχτά της Μεσσηνίας.
Το επίκεντρο εντοπίζεται 65 χλμ. δυτικά των Φιλιατρών στο Ιόνιο Πέλαγος και σε εστιακό βάθος 10 χλμ. Το Ευρωμεσογειακό Κέντρο ανεβάζει τη σεισμική δόνηση στα 4,3 Ρίχτερ.