Το πρόβλημα είναι γνωστό στις τοπικές αρχές εδώ και χρόνια, σύμφωνα με επαγγελματίες, οι οποίοι είναι αντιμέτωποι με τα αυξημένα έξοδα, την περιορισμένη κίνηση, αλλά και τα καιρικά φαινόμενα που κάνουν ακόμα πιο δύσκολη την καθημερινότητά τους στην καρδιά της τουριστικής σεζόν.
Το απόγευμα της Τρίτης ήταν αρκετή μια δυνατή βροχή λίγης ώρας για να αδειάσει από επισκέπτες η περιοχή και να μετατραπεί σε... ποτάμι ο κεντρικός δρόμος, καθώς δεν υπάρχει η δυνατότητα άμεσης απορροής των ομβρίων.
Οι ντόπιοι διαμαρτύρονται αλλά αποτέλεσμα δεν υπάρχει, με συνέπεια να... κολυμπούν χειμώνα-καλοκαίρι στα βρόχινα νερά. Ελπίζουν όμως να γίνουν κάποια στιγμή τα απαραίτητα έργα για να αντιμετωπιστεί και αυτό το πρόβλημα, όπως και πολλά ακόμα στην ευρύτερη περιοχή.
Κ.Δ.