Η ισπανοαργεντίνικη αυτή ταινία αποτελεί ένα ευφάνταστο παζλ, μία κομψά δομημένη συρραφή 6 επιμέρους ιστοριών. Η κάθε ιστορία μοιάζει με καζάνι που βράζει και στο σημείο ζέσης του περιεχομένου του εκρήγνυται και διαλύεται εις τα εξ ων συνετέθη: τη βία, την εκδίκηση, τον αμοραλιστικό τρόπο ζωής, τις χίμαιρες και τα άγχη του σύγχρονου ανθρώπου. Ο νεαρός σκηνοθέτης Szifron, συνεπικουρούμενος από τους αδελφούς Almodovar στην παραγωγή, προσφέρει ένα νόστιμο, κρύο, κυνικό, μα βαθυστόχαστο «μενού», απαρτιζόμενο από έξι αυτοτελείς «μερίδες». Η ταινία διέπρεψε σε πάμπολλα φεστιβάλ, με πιο μεγάλη διάκριση την υποψηφιότητά της για Οσκαρ καλύτερης ξενόγλωσσης ταινίας το 2015.
Η είσοδος κοστίζει 4 ευρώ και είναι ελεύθερη για νέους κάτω των 18 ετών.