Στον τόπο της πυρκαγιάς έσπευσαν οχήματα της Πυροσβεστικής με αρκετό προσωπικό. Λόγω του αέρα η φωτιά πέρασε και στην πλευρά του βιολογικού, στο χώρο με τη λυματολάσπη. Από το χώρο που ξεκίνησε, οι πυροσβέστες διαπίστωσαν πως υπήρχε πρόβλημα με τα καλώδια από το δίκτυο της ΔΕΗ.
You must have the Adobe Flash Player
installed to view this player.
Αργά το απόγευμα τέθηκε υπό έλεγχο και είχε σχεδόν σβήσει, αλλά υπήρχαν ακόμα μικροί καπνοί. Κάηκαν 3 στρέμματα με καλάμια και σκουπίδια. Στην προσπάθεια για την κατάσβεση πήραν μέρος εργαζόμενοι και μηχάνημα της ΔΕΥΑΚ.
View the embedded image gallery online at:
https://eleftheriaonline.gr/local/koinonia/item/68750-fwtia-viologikos#sigProIdf5583687e2
https://eleftheriaonline.gr/local/koinonia/item/68750-fwtia-viologikos#sigProIdf5583687e2