Συγκεκριμένα πρόκειται για τους πίνακες με τα πορίσματα εκτίμησης των ζημιών από την βροχόπτωση πέρυσι στις 12 Αυγούστου, στις καλλιέργειες παραγωγών του Αντικαλάμου, καθώς και για τους πίνακες επανεκτίμησης ζημιών από: την ανεμοθύελλα στις 31 Δεκεμβρίου 2014 στις καλλιέργειες παραγωγών της Βέργας και τον παγετό πέρυσι στις 7 Ιανουαρίου στις καλλιέργειες παραγωγών των Λεΐκων. Την ανεμοθύελλα στις 31 Δεκεμβρίου 2014 στις καλλιέργειες παραγωγών της Σπερχογείας.
Τα πορίσματα εκτίμησης ζημιών θα είναι στη διάθεση των ενδιαφερομένων για 10 ημερολογιακές ημέρες, δηλαδή μέχρι τις 11 αυτού του μήνα. Μπορούν να τα αναζητήσουν στην ανταποκρίτρια του ΕΛΓΑ Αγγελική Σταματελοπούλου στο Δήμο Καλαμάτας, στην οδό Παπατσώνη 4.