Οπως αναφέρεται στη σχετική ανακοίνωση, «η αναχώρηση θα γίνει από τον σιδηροδρομικό σταθμό της Καλαμάτας στις 8.30 το πρωί και η επιστροφή από το σταθμό των Χράνων Αρκαδίας στις 2.30 το μεσημέρι, με άφιξη στην Καλαμάτα στις 5 το απόγευμα.
Για όσους ενδιαφέρονται για μια μικρή επιπλέον διαδρομή, η αυτοκινητάμαξα θα κινηθεί ώς τον σταθμό του Λεύκτρου (γνωστού και ως Μπιλάλι) και κατόπιν θα επιστρέψει στους Χράνους. Η τιμή του εισιτηρίου, μετ’ επιστροφής, είναι, για τους ενήλικες 15 ευρώ και για τα παιδιά άνω των 6 ετών 10 ευρώ».
Οι ενδιαφερόμενοι για περαιτέρω πληροφορίες και κρατήσεις θέσεων θα πρέπει να καλέσουν στα τηλέφωνα 6944-373011 (Νίκος Καραγεώργος) και 6973-220423 (Ηλίας Νταίβις). Σημειώνεται, τέλος, στην ίδια ανακοίνωση, ότι λόγω των περιορισμένων προσφερόμενων θέσεων θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.