Αυτό αποφασίστηκε σε χθεσινή σύσκεψη στο νέο Δημαρχείο.
Οπως αναφέρεται, για να συμμετάσχει ο δήμος σε αυτή τη διαδικασία, προϋπόθεση είναι τα δημοτικά κτήρια να είναι νόμιμα ή τακτοποιημένα. Υποψήφιοι χώροι για την εγκατάσταση φωτοβολταϊκών είναι ταράτσες σχολείων, το νέο Δημαρχείο, η Κεντρική Αγορά, το Κολυμβητήριο, το Στάδιο, αντλιοστάσια κ.λπ.
Η εγκατάσταση φωτοβολταϊκών συστημάτων προγραμματίζεται να γίνει με δανειοδότηση από το Ταμείο Παρακαταθηκών και Δανείων.