Η συνεδρίαση θα πραγματοποιηθεί στις 8 το βράδυ και θα είναι κεκλεισμένων των θυρών στο πλαίσιο των μέτρων για τον κορονοϊό.
Σε ό,τι αφορά την τροποποίηση του προϋπολογισμού τονίζεται ότι αφορά την έκτακτη ανάθεση της προμήθειας καυσίμων για τις ΔΕ Κυπαρισσίας, Αυλώνος, Αετού, Τριπύλης για την εύρυθμη λειτουργία του δήμου εν μέσω Δεκαπενταύγουστου. Επίσης, το έργο «Ανάπλαση πλατείας Αγίου Ανδρέα Φιλιατρών» είναι σε εξέλιξη και πρέπει να εγκριθεί η πίστωση για την υπογραφή συμπληρωματικής σύμβασης, προκειμένου να ολοκληρωθούν οι εργασίες μέσα στις προβλεπόμενες προθεσμίες.
Κ.Μπ.