Μετά από τη συνάντηση των δύο ανδρών, ο Ηλίας Γεωργόπουλος δήλωσε: “Συμμετέχω με πολλή χαρά στον συνδυασμό του Γιώργου Αθανασόπουλου με στόχο να προσφέρω στον τόπο από τον οποίο κατάγομαι”.
Ακολούθως, ο κ. Αθανασόπουλος ανέφερε: “Η προσωπικότητα, η εμπειρία και το ήθος του Ηλία Γεωργόπουλου αποτελούν τα εχέγγυα για μία δημιουργική συνεργασία για το καλό της αυτοδιοίκησης. Τον ευχαριστώ για τη συμμετοχή του στο ψηφοδέλτιο και είμαι σίγουρος ότι η παρουσία του θα συνεισφέρει τα μέγιστα προς αυτόν το σκοπό”.