Ηταν μια πρόβα ανοιχτή για τους μαθητές του Μουσικού Σχολείου αλλά και του Δημοτικού Ωδείου Καλαμάτας. Πλήθος παιδιών ανταποκρίθηκαν στην πρόσκληση και απόλαυσαν υπέροχες μουσικές, στο πλαίσιο ενός ιδιαίτερου μαθήματος, εκτός σχολικής αίθουσας.
Η συναυλία θα πραγματοποιηθεί απόψε υπό τη διεύθυνση του Λεωνίδα Καβάκου, με τον σπουδαίο Ρόμαν Σίμοβιτς, εξάρχοντα της Συμφωνικής Ορχήστρας του Λονδίνου.
Κ.Δ.