Σύμφωνα με ενημέρωση από τη Μεσσηνιακή Ενωση Αγιοφλωριτών “Ο Πάμισος”, που οργάνωσε την εκδήλωση, η “θαυμάσια ερμηνεία απέδωσε σε πολύ μεγάλο βαθμό τα υψηλά νοήματα και μηνύματα του έργου, μπροστά σε ένα πολυπληθές κοινό που παρακολούθησε με αμείωτο ενδιαφέρον την παράσταση”.
Η σκηνοθεσία είναι του Περικλή Αλμπάνη και η παράσταση βασίζεται σε μετάφραση του Κώστα Πολιτόπουλου και μουσική του Γιάννη Αντιβάση.