Δύο κορυφαίοι σολίστ της νέας γενιάς, ο βιολοντσελίστας Τιμόθεος Γαβριηλίδης-Πέτριν και η πιανίστα Νεφέλη Μούσουρα, προσκεκλημένοι του Συλλόγου “Οι Φίλοι της Μουσικής Καλαμάτας”, θα ερμηνεύσουν δημοφιλή έργα του κλασικού ρεπερτορίου, όπως η ρομαντική Σονάτα για βιολοντσέλο και πιάνο του Σεζάρ Φρανκ, η δεξιοτεχνική Σουΐτα για βιολοντσέλο με ισπανικούς χορούς του Γκασπάρ Κασαντό και η λαμπερή μεγάλη Πολωνέζα για πιάνο του Σοπέν. Προπώληση εισιτηρίων στο Πνευματικό Κέντρο Καλαμάτας έως και σήμερα Σάββατο. Τα εισιτήρια κοστίζουν 15 ευρώ (κανονικό) και 12 ευρώ (μειωμένο).
Σάββατο, 13 Απριλίου 2024 20:28
Τιμόθεος Γαβριηλίδης-Πέτριν και Νεφέλη Μούσουρα: Δύο κορυφαίοι σολίστ στην Καλαμάτα
Συναυλία για βιολοντσέλο και πιάνο θα παρουσιαστεί αύριο Κυριακή στις 8.30 μ.μ. στο Πνευματικό Κέντρο Καλαμάτας.
Κατηγορία
Εκδηλώσεις