Το διάσημο έργο του Μπιζέ θα έρθει στην Καλαμάτα με την "Οπερα της βαλίτσας", στο πλαίσιο του προγράμματος "Ταξίδι προς το Κέντρο Πολιτισμού - Ιδρυμα Σταύρος Νιάρχος".
Την "Κάρμεν" θα την αποδώσουν 6 λυρικοί καλλιτέχνες, συνοδεία πιάνου, σε σκηνοθεσία Αγγέλας - Κλεοπάτρας Σαρόγλου. Η παράσταση θα δοθεί στο Μέγαρο Χορού Καλαμάτας το ερχόμενο Σάββατο 7 Μαρτίου και ώρα 8 μ.μ.
Την είδηση για τη διανομή των εισιτηρίων 2 ώρες πριν από την παράσταση τη γνωστοποίησε χθες ο δήμαρχος Καλαμάτας Παναγιώτης Νίκας.