Είναι η πίσω πλευρά της εικόνας που δημοσιεύσαμε την Παρασκευή, με την επισήμανση από αναγνώστες ότι σε αυτή «οι γυναίκες δεν ψάχνουν κάτι..., αλλά μάλλον κοπανάνε κουρελούδες πάνω σε πέτρες. Σύνηθες φαινόμενο της τότε εποχής, όπου ιδιαίτερα την άνοιξη πριν στερέψει το νερό για να προλάβουν να πλύνουν τα χοντρόρουχα γινόταν πραγματικό πανηγύρι».
[Τη φωτογραφία προσέφερε η Δήμητρα Ψαρούλη]
Κείμενο - επιμέλεια: Ηλίας Μπιτσάνης