“Η εκλογή των συνέδρων αποτελεί το πρώτο μεγάλο βήμα για μια νέα αρχή με την κοινωνία στην πρώτη γραμμή, για την πολιτική αλλαγή και τη νίκη του ΣΥΡΙΖΑ - Προοδευτική Συμμαχία στις επόμενες εκλογές” παρατηρεί σε ανακοίνωσή του ο ΣΥΡΙΖΑ - ΠΣ Μεσσηνίας.
Αναλυτικά εξελέγησαν με αλφαβητική σειρά:
Οργάνωση Μελών Ανατολικής Καλαμάτας: Κουτίβας Μιχάλης, Λαμπροπούλου Έφη, Λαμπρόπουλος Δημήτριος, Μάκαρης Μανώλης, Ματσατσίνης Γιάννης, Μιχαήλ Μιχάλης, Νικητάκη Ελένη, Παπαδημητρίου Ζωή, Παυλή Χριστίνα.
Οργάνωση Μελών Δυτικής Καλαμάτας: Ασημακόπουλος Ιωάννης, Βασιλάκης Χρήστος, Κιουρή Χαρά, Λαγωνικάκου Ναυσικά, Λεβέντης Δημήτρης, Μαστραγγελόπουλος Κώστας, Μπεχράκης Σταμάτης, Μπεχράκης Πέτρος, Σπουρδαλάκης Άρης.
Οργάνωση Μελών Κεντρικής Καλαμάτας: Γεωργακοπούλου Αγγελική, Ζησιμόπουλος Νίκος, Κοζομπόλη Γιώτα, Κοντογιάννης Παναγιώτης, Κουράφας Γιώργος, Πατσαρίνος Νίκος, Πετρόπουλος Πάνος, Σούμα Ναυσικά, Σταθόπουλος Κωνσταντίνος, Φιλόπουλος Βαγγέλης, Φλώρος Βασίλης, Χαρίτσης Αλέξης.
Οργάνωση Μελών Παραλίας Καλαμάτας: Αθανασόπουλος Παναγιώτης, Αγρίου Σταυρούλα, Αναστασόπουλος Χρήστος, Γιαλελής Γιώργος, Μακρής Γεώργιος, Μαυροειδάκου Θεώνη, Στέφανος Παναγιώτης.
Οργάνωση Μελών Μεσσήνης: Γιαννοπούλου Αναστασία, Ζώης Βασίλης, Μαντά Αγγελική, Σαρδέλης Κώστας, Τσώνης Γρηγόρης.
Ο.Μ. Θουρίας - Αρφαρών: Βασιλόπουλος Βασίλης, Γεωργακίλας Ευστάθιος, Κορομηλάς Ηλίας, Κυριακόπουλος Κώστας, Λίβας Γιώργος, Λίβα Ελένη.
Ο.Μ. Οιχαλίας: Αναστασίου Μάκης, Ζαφειράκης Κώστας, Καρατζαφέρης Χρήστος.
Ο.Μ. Αετού - Κοπανακίου: Γεωργιόπουλος Σάκης, Κωτσιοπούλου Γεωργία.
Ο.Μ. Κυπαρισσίας: Βουδούρης Νώντας, Θεοδωρόπουλος Άγγελος, Πανοπούλου Σοφία.
Ο.Μ. Γαργαλιάνων: Γκόνης Γιάννης.
Ο.Μ. Φιλιατρών: Δημητρακόπουλος Παναγιώτης, Μπαζάνος Παντελής.
Ο.Μ. Δυτικής Μάνης: Κισκήρας Χρήστος, Χιουτέας Γιώργος.
Ο.Μ. Βουφράδος: Καγκαράκης Γιάννης.
Ο.Μ. Πύλου και Δυτικής Πυλίας: Μιχαήλ Μάριος, Σπυρόπουλος Στέλιος.
Ο.Μ. Νοτιοανατολικής Πυλίας: Δαρειώτης Ανδρέας, Κούβελας Γιώργος, Τσίρκα Ελένη.