Η Αριστομένους δρόμος διπλής κατεύθυνσης. Αστικό λεωφορείο στην Ιατροπούλου, παρτέρι τα “Ψαράκια” και... τραπεζάκια έξω. Οι πολυκατοικίες έχουν πλέον περικυκλώσει την πλατεία.
[Φωτογραφία από το delcampe.net]
Η κεντρική πλατεία της Καλαμάτας στις αρχές της δεκαετίας του 1980.
Η Αριστομένους δρόμος διπλής κατεύθυνσης. Αστικό λεωφορείο στην Ιατροπούλου, παρτέρι τα “Ψαράκια” και... τραπεζάκια έξω. Οι πολυκατοικίες έχουν πλέον περικυκλώσει την πλατεία.
[Φωτογραφία από το delcampe.net]