Η επιλογή έγινε τον περασμένο Ιούλιο από την τουριστική επιτροπή, έπειτα από την παρουσίαση των εναλλακτικών προτάσεων που κατέθεσε η ανάδοχος εταιρεία.
Το λογότυπο θα λειτουργεί παράλληλα με το έμβλημα του δήμου. Χρωματικά θα χρησιμοποιούνται δύο εκδοχές του, μια με πιο μοντέρνα χρώματα που θα χρησιμοποιείται στην επικοινωνία των εκδηλώσεων και της τουριστικής προβολής και ένα «επίσημο λογότυπο» για τα έγγραφα και την επικοινωνία του δήμου με φορείς της Δημόσιας Διοίκησης κ.α.
Ν.Κ.