Ο Βλαδίμηρος Κυριακίδης, λίγο πριν παραδώσει την σκυτάλη του "Caveman" … στο Γιώργο Παρτσαλάκη αναμετριέται με έναν από τους πιο αγαπητούς ρόλους της καριέρας του και αυτό το καλοκαίρι. Ως γνήσιος απόγονος του "Caveman", συνεχίζει να αποκαλύπτει με τον πλέον διασκεδαστικό δικό του τρόπο τις διαφορές μεταξύ των 2 φύλων, που εδώ και 30.000 χρόνια κάνουν τη συνύπαρξή τους κάποιες φορές ‘ανυπόφορη’ αλλά πάντα αυτονόητη και μοναδική. Οπως υποστηρίζει ο ίδιος, καμιά παράσταση δεν είναι ίδια με την άλλη, η σχέση με το κοινό που δημιουργείται είναι μοναδική και απρόβλεπτη... Και επειδή υπάρχουν πολλοί πιστοί θαυμαστές του "Caveman", που έχουν δει επανειλημμένως την παράσταση περιμένουν να συμμετέχουν και να επέμβουν σε αυτή με τον δικό τους τρόπο. Είναι μια μοναδική σχέση, που μόνο ο "Caveman" έχει καταφέρει να χτίσει όλα αυτά τα χρόνια στα θεατρικά δρώμενα.
Το κείμενο είναι του Rob Becker, η σκηνοθεσία και η διασκευή της Αναστασίας Παπαστάθη, η μετάφραση της Ερατώς Τάττη, οι φωτισμοί του Valentin Galle, η σκηνογραφία της Ειρήνης Παγώνη, τα κοστούμια της Keira Coltrane, η μουσική του Πάνου Φορτούνα. Η παραγωγή είναι του Θεάτρου Coronet και του Mogul Theater.
Η γενική είσοδος κοστίζει 15 ευρώ και η προπώληση γίνεται στα: www.viva.gr, www.public.gr.