Η πηγάδα που ύδρευε μεγάλο μέρος της πόλης βρισκόταν στη μέση του δρόμου, καθώς όπως φαίνεται από τους στύλους, αριστερά της φωτογραφίας περνούσε το τραμ.
[Από καρτ-ποστάλ εποχής]
Μια ακόμη φωτογραφία της ιστορικής μεγάλης πηγάδας στην "Ανω Πλατεία", μάλλον στα τέλη της δεκαετίας του 1920 αν κρίνουμε από το γεγονός ότι η Υπαπαντή έχει πλέον δύο καμπαναριά.
Η πηγάδα που ύδρευε μεγάλο μέρος της πόλης βρισκόταν στη μέση του δρόμου, καθώς όπως φαίνεται από τους στύλους, αριστερά της φωτογραφίας περνούσε το τραμ.
[Από καρτ-ποστάλ εποχής]