Επίσης, αναβίωση του παραδοσιακού εθίμου θα γίνει την Κυριακή στις 8 μ.μ. "στης Σπύραινας το πηγάδι" στην συνοικία του Νέου Κόσμου Μεσσήνης, από το Δημοτικό Χορευτικό Ομιλο Μεσσήνης, με την συνεργασία κατοικων (στη συμβολή των οδών: Δασκαρόλη, Νέστορος και Καποδιστρίου).
Πέμπτη, 21 Ιουνίου 2018 14:38
Γιορτάζουν τον Αγιάννη τον Κλείδωνα
Γιορτή του Αγιαννιού του Κλήδονα θα γίνει το Σάββατο στις 9 μ.μ. στο Πάρκο Σιδηροδρόμων Καλαμάτας από το Σύλλογο "Οι φίλοι της παράδοσης" και στις 9.30 μ.μ. στον Πεζόδρομο Λογγάς, με ζωντανή μουσική.
Κατηγορία
Κοινωνία