Αυτό ανακοινώθηκε χθες από τον δήμο, όπως επίσης ότι τα έργα ξεκινούν τώρα καθώς έφθασε από την Ιταλία το σύστημα ηλεκτροφωτισμού. Χθες, εξ άλλου, -καταλήγει η σχετική ανακοίνωση- υποβλήθηκε από τον Δήμο Καλαμάτας στη ΔΕΗ αίτημα σύνδεσης των εγκαταστάσεων της πλατείας με το δίκτυο ηλεκτρικού ρεύματος.
Πέμπτη, 28 Φεβρουαρίου 2013 10:23
Μπαίνουν τα φώτα στην πλατεία της Καλαμάτας
Ξεκινά από την επόμενη εβδομάδα η τοποθέτηση των στύλων ηλεκτροφωτισμού στην κεντρική πλατεία Καλαμάτας, ενώ μεθαύριο Σάββατο θα αρχίσει η κατασκευή των βάσεων στήριξης.
Κατηγορία
Κοινωνία