«Με άνευ προηγουμένου επιτυχία στέφθηκε η διοργάνωση της 7ης Εθελοντικής Αιμοδοσίας από το Κέντρο Υγείας Αρεόπολης σε συνεργασία με το Κέντρο Αιμοδοσίας της Νοσηλευτικής Μονάδας Σπάρτης του Γενικού Νοσοκομείου Λακωνίας και το Δήμο Ανατολικής Μάνης. Στην επιτυχή διοργάνωση συνετέλεσαν με την προσφορά τους παλαιοί και νέοι εθελοντές αιμοδότες, οι οποίοι ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμά μας και πρόσφεραν χαρά, χαμόγελο και ζωή» αναφέρει χαρακτηριστικά η σχετική ανακοίνωση.
https://eleftheriaonline.gr/local/koinonia/item/54146-epityximeni-aimodosia-ky-areopolis#sigProId696c55a4b1
Με την ίδια ανακοίνωση, τέλος, εκφράζονται ευχαριστίες «σε όσους βοήθησαν στην επιτυχή διοργάνωση και κυρίως σε όλους τους εθελοντές αιμοδότες για το μεγάλο δώρο ζωής που προσφέρουν στο συνάνθρωπό τους, αλλά και για τη στάση τους που θα πρέπει να αποτελεί παράδειγμα προς μίμηση για το κοινωνικό σύνολο».