Κατά τη συνάντηση, που διεξήχθη σε εγκάρδιο κλίμα, συζητήθηκαν θέματα επικαιρότητας και τα προβλήματα που αντιμετωπίζει ο λαός μας από τη συνεχιζόμενη ύφεση.
Ο κ. Χίνης ζήτησε την ευχή του μητροπολίτη για την ανάληψη των νέων του καθηκόντων και επισήμανε την ανάγκη συνεργασίας με την τοπική Εκκλησία.
Ο κ. Χρυσόστομος ευχαρίστησε τον απερχόμενο διοικητή για τη συνεργασία τους και εξήρε το έργο και την προσφορά του στην Αεροπορία και την τοπική κοινωνία. Ευχήθηκε δε στον νέο διοικητή υγεία, δύναμη και κάθε επιτυχία στο έργο του.