Οι μικροί μαθητές υπό την καθοδήγηση των νηπιαγωγών τους Ευρυδίκης Αθανασιάδη, Φωτεινής Βανικιώτη και Βασιλικής Κόνιαρη παρουσίασαν το θεατρικό "Μία ιστορία θα σας πω από την Ολυμπία". Η παράσταση δόθηκε στο πλαίσιο ολοκλήρωσης του πολιτιστικού προγράμματος σχολικών δραστηριοτήτων με θέμα "2016 - Ολυμπιακή χρονιά: Με φως από την Ολυμπία, φωτίζουμε τον Αμαζόνιο και τη Βραζιλία", που υλοποιήθηκε από το Ολοήμερο Νηπιαγωγείο Διαβολιτσίου κατά το τρέχον σχολικό έτος.
Στη γιορτή παραβρέθηκαν ο αντιπρόεδρος του Οργανισμού Παιδικών Σταθμών Δήμου Οιχαλίας Γιώργος Δαβίλλας, οι εφημέριοι Κωνσταντίνος Ανδριόπουλος και Χρήστος Δουβαράς, οι πρώην δήμαρχοι Ανδανίας Ευθύμης Ξηρόκωστας και Γιώργος Διαγούπης, η διευθύντρια του Δημοτικού Σχολείου Διαβολιτσίου Αρετή Διαμαντοπούλου, η πρόεδρος Χριστίνα Πρασσά και το Δ.Σ. του Συλλόγου Γυναικών τέως Δήμου Ανδανίας, η Αθηνά Πάνια - Δρούτσα, φίλοι και συγγενείς των παιδιών.