Το πρόγραμμα απευθύνεται στις ακόλουθες ομάδες ενδιαφερομένων: α) Σε απόφοιτους ΑΕΙ (πανεπιστήμια και ΤΕΙ) χωρίς περιορισμό στην ειδικότητα. β) Σε απόφοιτους ΕΠΑΛ Γεωπονικής κατεύθυνσης. γ) Σε εργαζόμενους σε ανθοκομικές επιχειρήσεις και λοιπούς επαγγελματίες με προϋπηρεσία σε εταιρείες γεωτεχνικού ενδιαφέροντος, όπως φυτώρια, εταιρείες διαχείρισης αστικού πρασίνου, εταιρείες παραγωγής και εμπορίας πολλαπλασιαστικού υλικού, μονάδες παραγωγής καλλωπιστικών φυτών, ανθοπωλεία κ.ά.
Το πρόγραμμα θα υλοποιηθεί με μικτή διδασκαλία, δηλαδή με μαθήματα εξ αποστάσεως και διά ζώσης. Οι εγγραφές θα συνεχίζονται μέχρι την έναρξη του προγράμματος.
Για πληροφορίες και εγγραφές στα τηλέφωνα: 27210 45319, 27210 45195. Υπεύθυνη επικοινωνίας/γραμματειακή υποστήριξη (ώρες επικοινωνίας 8 π.μ. - 3 μ.μ.) Αναστασία Πιπέρη, email: a.piperi@uop.gr. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αναζητήσουν πληροφορίες και στην ιστοσελίδα του προγράμματος: https://hagrobizad.wixsite.com/floraldesign ή στο Κέντρο Διά Βίου Μάθησης Πανεπιστημίου Πελοποννήσου, στον Αντικάλαμο Καλαμάτας.