Παράλληλα ορίστηκε πενταμελής προσωρινά διοικούσα επιτροπή αποτελούμενη από τους ως:
Πρόεδρος: ΣΚΙΑΔΑ Δήμητρα
Γραμματέας: ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ Παναγιώτης (Αξιωματικός Λιμενικού Σώματος)
Ταμίας: ΔΟΥΣΗ Βασιλική (Ιδιωτική υπάλληλος)
Μέλος: ΠΙΚΟΥΛΑΣ Πέτρος (εκπαιδευτικός - Δ/της Εσπερινού Λυκείου Σπάρτης)
Μέλος: ΧΡΙΣΤΑΚΟΣ Παναγιώτης (Ιδιωτικός υπάλληλος)
Η προσωρινή διοικούσα επιτροπή απευθυνόμενη στο σύνολο των πασχόντων με σακχαρώδη διαβήτη (τύπου Ι - ΙΙ) και γονείς ανηλίκων τέκνων του νομού Λακωνίας επιθυμεί την ενημέρωση τους για τις διαδικασίες καθώς και την ενεργή, άμεση ή έμμεση συμμετοχή τους στην ανιδιοτελή προσπάθεια όλων , όσοι πάσχουν από τη χρόνια αυτή ασθένεια και ενημερώνουν ότι οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στο τηλέφωνο 697-4997080 (κα Σκιαδά Δήμητρα) ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο panmar13@yahoo.gr.