Οπως επισημαίνεται στην απόφαση, η παράταση ζητείται «για λόγους προστασίας της δημόσιας υγείας των κατοίκων και επισκεπτών και προστασία του περιβάλλοντος πρόσληψης από επικίνδυνη ρύπανση».
Τετάρτη, 02 Νοεμβρίου 2016 18:35
Παράταση άλλους 6 μήνες στην κατάσταση έκτακτης ανάγκης στη Δυτική Μάνη
Την παράταση της κήρυξης του Δήμου Δυτικής Μάνης σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης για άλλους 6 μήνες, από τις 26 Νοεμβρίου μέχρι τις 26 Μαΐου 2017, ζητεί με κατά πλειοψηφία απόφασή του το Δημοτικό Συμβούλιο, για το σοβαρό ζήτημα της διαχείρισης των απορριμμάτων.
Κατηγορία
Δήμοι