Η σχετική σύμβαση υπογράφηκε χθες το μεσημέρι στο Δημαρχείο της οδού Αθηνών, μεταξύ του δημάρχου Παναγιώτη Νίκα και του Στέργιου Σιφνιού, διευθυντή του Κέντρου Στήριξης Παιδιού και Οικογένειας Καλαμάτας των Παιδικών Χωριών SOS Ελλάδος.
Οπως έγινε γνωστό, στο πιο πάνω κτήριο ο εν λόγω φορέας θα φιλοξενήσει δράσεις του Κέντρου Στήριξης Παιδιού και Οικογένειας Καλαμάτας, καθώς και δραστηριότητες γνωσιακής υποστήριξης και ομάδων παιδιών, με σκοπό τη στήριξη του παιδιού και της οικογένειας.