Συγκεκριμένα, αναμένεται να εγκρίνει: Το 1ο πρακτικό της επιτροπής διεξαγωγής του διαγωνισμού για το έργο “Επισκευές σε σχολικά κτήρια που αφορούν υγιεινή και ασφάλεια (2017)”. Το 2ο πρακτικό της επιτροπής διεξαγωγής του διαγωνισμού για το έργο “Επισκευή κτηρίου πρώην ΑΣΟ Αριος”. Το 2ο πρακτικό της επιτροπής διεξαγωγής του διαγωνισμού για το έργο “Κατασκευή αποχωρητηρίων σε κοινόχρηστους χώρους”. Την κατακύρωση της σύμβασης για την εκτέλεση του έργου “Ασφαλτοστρώσεις οδών Δ.Ε. Καλαμάτας”.
Ακόμα, πρόκειται να αποφασίσει για την ένσταση που υποβλήθηκε κατά της απόφασης της Οικονομικής Επιτροπής για το 1ο πρακτικό της επιτροπής του διαγωνισμού για τη “Συντήρηση αγροτικής οδοποιΐας Δ.Ε. Αρφαρών (2017)”.