Χθες το μεσημέρι κατέθεσαν εκ νέου μηνύσεις στο ΑΤ Τριφυλίας, ονομαστικά κατά του δημάρχου Γιώργου Λεβεντάκη, αλλά και κατά των οδηγών 7 απορριμματοφόρων με βάση τις πινακίδες τους, τα οποία πήγαν και άδειασαν στο Αλιμάκι.
Ετσι προβλέπεται να κινηθεί πάλι η αυτόφωρη διαδικασία τόσο κατά του δημάρχου όσο και κατά των οδηγών.
Η κατάσταση προς το παρόν δεν φαίνεται να εκτονώνεται. Αν και τα σκουπίδια μαζεύονται από τους κάδους, ωστόσο μένει σε εκκρεμότητα το νομικό ζήτημα, αλλά και η αγωνία των κατοίκων για την κατάσταση που έχει δημιουργηθεί από την παράνομη χωματερή.
Κ.Μπ.