Εισηγητής θα είναι ο βουλευτής και υποψήφιος δήμαρχος Αθηναίων Ηλίας Κασιδιάρης, ενώ χαιρετισμό θα απευθύνουν οι Χρίστος Γούδης (Καθηγητής Πανεπιστημίου, συγγραφέας) και Δημήτρης Δολτσινιάδης (ιατρός θωρακοχειρουργός, υποψήφιος Περιφερειάρχης Πελοποννήσου με την «Ελληνική Αυγή για την Πελοπόννησο») και θα συντονίσει ο Γιώργος Δημακόγιαννης (εκδότης «Αδούλωτης Μάνης», υποψ. Αντιπεριφερειάρχης Λακωνίας με την «Ελληνική Αυγή για την Πελοπόννησο»)
Η εκδήλωση θα λάβει χώρα στο Κέντρο εστίασης και ψυχαγωγίας «Μέσα Μάνη» (Αφων Ξιφαρά), στα Ξιφαριάνικα Αρεόπολης.