Φαίνεται καθαρά η διαμόρφωση της περιοχής με τα δέντρα στο πεζοδρόμιο και τη διπλή σειρά στη νησίδα. Το αστικό λεωφορείο έχει πλέον αντικαταστήσει το τραμ, ενώ το βουνό δεν έχει οικοδομηθεί.
[Από καρτ ποστάλ εποχής]
Η αποβάθρα του λιμανιού της Καλαμάτας τη δεκαετία του 1950. Ο μεγάλος αριθμός πλοίων μάλλον έχει να κάνει με τον αποκλεισμό της διώρυγας του Σουέζ (1956-1957), όταν τα πλοία έμεναν δεμένα καιρό στο λιμάνι.
Φαίνεται καθαρά η διαμόρφωση της περιοχής με τα δέντρα στο πεζοδρόμιο και τη διπλή σειρά στη νησίδα. Το αστικό λεωφορείο έχει πλέον αντικαταστήσει το τραμ, ενώ το βουνό δεν έχει οικοδομηθεί.
[Από καρτ ποστάλ εποχής]