Η βραδιά θα λάβει χώρα στην αίθουσα εκδηλώσεων του Πολεμικού Μουσείου - Παραρτήματος Καλαμάτας. Ομιλητής θα είναι ο Θανάσης Χρήστου (καθηγητής Νεότερης και Σύγχρονης Ιστορίας στο τμήμα Ιστορίας, Αρχαιολογίας και Διαχείρισης πολιτισμικών Αγαθών της Σχολής Ανθρωπιστικών Επιστημών και Πολιτισμικών Σπουδών του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου). Επίσης θα συμμετέχει η Χορωδία και το Σύνολο Μικρών Μουσικών του Συλλόγου υπό τη διεύθυνση της Γεωργίας Ψαραδέλλη.
Τετάρτη, 06 Δεκεμβρίου 2023 22:15
Εκδήλωση προς τιμήν του Νικολάου Πλαστήρα
Εκδήλωση προς τιμήν του Νικολάου Πλαστήρα με αφορμή τη συμπλήρωση 140 χρόνων από τη γέννησή του θα συνδιοργανώσει την Κυριακή 10 Δεκεμβρίου στις 8 μ.μ. ο Σύλλογος Μικρασιατών Καλαμάτας και το Πολεμικό Μουσείο - Παράρτημα Καλαμάτας.
Κατηγορία
Πολιτισμός