Μπορεί η σχετική απαγόρευση να τηρήθηκε ευλαβικά το 2019, όταν και εφαρμόστηκε, ωστόσο η επικαιρότητα της πανδημίας φαίνεται να ξεθωριάζει για μια ακόμα φορά το εν λόγω μέτρο, όπως έχει γίνει και τα παλιότερα χρόνια.
Το γεγονός βέβαια πως πολλές επιχειρήσεις το τηρούν κατά γράμμα δημιουργεί αθέμιτο ανταγωνισμό, μιας και πλέον παρέες καπνιστών πάνε στοχευμένα σε μαγαζιά όπου γίνονται… τα στραβά μάτια.
Τ.Αν.