Μέσα είχε 250 ευρώ και απ' ό,τι μάθαμε ο ιδιοκτήτης του φάνηκε γενναιόδωρος ως προς τον Βασίλη Σαραντόπουλο ανταμείβοντάς τον για την τιμιότητά του.
Αξίζει να σημειωθεί ότι το πορτοφόλι έπεσε από τον ηλικιωμένο σε αγροτικό δρόμο και θα μπορούσε να το είχε βρει ο καθένας και να το πάρει χωρίς να τον δει κανείς. Γι' αυτό έχει τη σημασία του, που τόσο ο πατέρας όσο και ο γιος έσπευσαν να παραδώσουν το πορτοφόλι, το οποίο περιείχε ένα καθόλου ευκαταφρόνητο ποσό. Οπως τη δική του σημασία έχει και η κίνηση του ηλικιωμένου να ανταμείψει με ένα γενναίο ποσό το Βασίλη, σε εποχές που τα χρήματα δεν περισσεύουν σε κανέναν.
Ν.Κ.