Μάλιστα ένα κομμάτι μπάρας καρφώθηκε στο μπροστινό τμήμα του αυτοκινήτου από την πλευρά όμως του συνοδηγού ενώ επίσης για καλή του τύχη εκείνη την ώρα από το σημείο περνούσαν τρία πυροσβεστικά οχήματα που επέστρεφαν από την δασική φωτιά στην Βλασσάδα και έτσι έσβησαν την φωτιά στο αυτοκίνητο άμεσα πριν επεκταθεί πέρα από την μηχανή του . Η κυκλοφορία στο σημείο διακόπηκε για λίγη ώρα μέχρι να σβήσει η φωτιά και να απομακρυνθεί το όχημα ενώ ο οδηγός για προληπτικούς λόγους μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο Κυπαρισσίας.
Κ.Μπ.