Ο 44χρονος Καλαματιανός ποδηλάτης διέσχιζε κάθετα τη Νέα Είσοδο και το αυτοκίνητο τον χτύπησε στο πλάι - με αποτέλεσμα να τραυματιστεί σοβαρά και να μεταφερθεί στο Νοσοκομείο Καλαμάτας με σπασμένη λεκάνη. Εκεί παραμένει νοσηλευόμενος, σε σταθερή κατάσταση.
Το ατύχημα έγινε σε διασταύρωση περίπου στο μέσο της διαδρομής, μεταξύ της Διεύθυνσης Αστυνομίας Μεσσηνίας και των φαναριών στο ύψος της Διασποράς.
(Φωτογραφία αρχείου)