Φέτος όμως αλλάζει η ώρα εκκίνησης και ολοκλήρωσης της καθόδου της εικόνας από τη μονή της Δήμιοβας, καθώς η κάθοδος θα ξεκινήσει στη 1 με 1.30 τα ξημερώματα της Τετάρτης.
Νωρίτερα, σήμερα στις 10 το βράδυ στο μοναστήρι θα πραγματοποιηθεί θεία αγρυπνία - μετά το πέρας της οποίας θα ξεκινήσει η λιτανευτική πομπή της εικόνας προς τα Γιαννιτσάνικα.
Η Ομάδα Νέων "Η Δημιοβίτισσα" καλεί «όλους τους φίλους και τα μέλη που επιθυμούν, να περπατήσουν μαζί μας και να συνοδεύσουν την εικόνα της Παναγίας».
Τρίτη, 02 Σεπτεμβρίου 2014 15:00
Υποδοχή εικόνας από τη Δήμιοβα
Την εικόνα της Παναγίας της Δημιοβίτισσας υποδέχεται η Καλαμάτα αύριο Τετάρτη (3/8) στις 7 το απόγευμα, στο ναό Γενεθλίου της Θεοτόκου στα Γιαννιτσάνικα.
Κατηγορία
Εκκλησία