Οι πυροσβέστες έδωσα ολονύχτια μάχη με τις φλόγες, που ήταν ορατές ακόμα και από την Καλαμάτα. Τα εναέρια μέσα έχουν σταματήσει πλέον τις ρίψεις και αν χρειαστεί στη συνέχει θα επιστρατευθούν ξανά τα PZL. Αυτή την ώρα στην περιοχή επιχειρούν 16 οχήματα με 40 πυροσβέστες, πεζοπόρο τμήμα με 24 άτομα και μία υδροφόρα του Δήμου Πύλου - Νέστορος.
* Η φωτογραφία από το λιμάνι της Καλαμάτας αποτυπώνει το μέγεθος της πυρκαγιάς χθες βράδυ.