Πιο συγκεκριμένα σήμερα Τετάρτη 8-11 το πρωί διακοπή θα γίνει στις περιοχές: ΔΔ Φιλιατρών, δυτικά της Παναγίας, Αγιοι Απόστολοι, έξοδος από Φιλιατρά προς Αγία Κυριακή ως ελαιοτριβείο Μεϊντάνη. 8.30 π.μ.-1.30 μ.μ. σε Καλό Νερό, Καμάρια, Ποτάμι Καλού Νερού, Στάση Σιδηροκάστρου, Κάκαβα, Αλιμάκι, Κακόρεμα, Γλυκορίζι, Καμάρι, Τσερτέικα, Πάστρα, Σιδηρόκαστρο, Βανάδα, Αυλώνα, Καλίτσαινα, Πλατάνια, Πτέρη, Πανόραμα, Αγριλιά, Κάτω Κοπανάκι, Αγιο Δημήτριο Κοπανακίου. 11 π.μ.-1 μ.μ. σε Αρμακάδια και Μυρίτοβα. 1-3 μ.μ. στην Αγία Κυριακή (Αλεξανδροπουλέικα). 2-4 μ.μ. στις περιοχές Ανω Καλό Νερό, Καμάρια, Αγιος Σεραφείμ, νότια της Ανω Πόλης Κυπαρισσίας, Πρόκα, Παναγιά Γελουδά, Πανόραμα.
Αύριο Πέμπτη 23 του μηνός, 8-11 π.μ. στις περιοχές Φαρακλάδα, Μεσοράχι, Διπόταμα. 11 π.μ.-1 μ.μ. σε Φαρακλάδα, έξοδο προς Σπηλιά κτήμα Μορελάτου. 1-4 μ.μ. στις περιοχές Κάμπος Χαλαζονίου, Χαλαζόνι, Γραμμένη Πλάκα (αρδευτικά Χαλαζονίου), Φραγκόβρυσο.