Την πίτα ευλόγησε ο μητροπολίτης Μεσσηνίας Χρυσόστομος. Ο δήμαρχος Παναγιώτης Νίκας ευχήθηκε μέσα στο 2015 η Καλαμάτα να αποκτήσει υδατοδρόμιο, να φωτιστεί το "χιλιόμετρο", να ξηλωθεί ο γερανός και να προγραμματιστεί η κατεδάφιση των αποθηκών του λιμανιού. Ο νέος λιμενάρχης Παναγιώτης Μποτίνης δεσμεύτηκε ότι θα συνεργαστεί με το Δήμο, ώστε μέσα στο 2015 να δούμε ένα ακόμα καλύτερο λιμάνι. Ο πρόεδρος του Λιμενικού Ταμείου Χάρης Βγενής υποσχέθηκε ότι το Δ.Σ. θα εργάζεται κάθε μέρα για να γίνει πιο ελκυστικό και λειτουργικό το λιμάνι.
View the embedded image gallery online at:
https://eleftheriaonline.gr/local/koinonia/item/52284-pita-limeniko#sigProId3cefabf3c1
https://eleftheriaonline.gr/local/koinonia/item/52284-pita-limeniko#sigProId3cefabf3c1