Οι καθηγήτριες Μ. Σωτηρίου και Μ. Ξέστερνου, ο αντιδήμαρχος Καλαμάτας Δ. Βεργόπουλος και οι φοιτητές του τμήματος, οι οποίοι παρευρέθηκαν στην εκδήλωση, αντάλλαξαν ευχές για μια δημιουργική... και ηθική χρονιά.
Την πίτα έκοψε ο φοιτητής Παναγιώτης Βασάλος και η τυχερή του φλουριού ήταν η συμφοιτήτριά του τμήματος Μελίνα Κουντούρη, η οποία κέρδισε ένα ζευγάρι γυαλιά. Επίσης κληρώθηκαν διάφορα δώρα από χορηγίες καταστημάτων της Καλαμάτας.