Το Εσπερινό ΕΠΑΛ Καλαμάτας συμμετείχε με την ομάδα Agrofresh που είναι μια αγροτική κοινωνική επιχείρηση, ενώ η εκδήλωση επιλογής των 10 καλύτερων έγινε την Τρίτη στον Κόμβο Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας της Τεχνόπολης του Δήμου Αθηναίων (INNOVATHENS).
Για τους σκοπούς της έκθεσης η ομάδα του σχολείου από την Καλαμάτα δημιούργησε μια αφίσα με το όνομα/λογότυπο της κοινωνικής επιχείρησης και ένα ενημερωτικό φυλλάδιο - αφίσα για περισσότερες πληροφορίες με τη βοήθεια του καθηγητή - γραφίστα Σπύρου Νιαβή.
Την ομάδα απάρτιζαν οι μαθητές Α’ και Β’ Λυκείου Παναγιώτης Κολυβάρης, Σταυρούλα Μαστακούρη, Δημήτρης Νικολής, Κατερίνα Παχτίτη, Σταύρος Σκόκος, Δημήτρης Τσακανίκας και Σταυρούλα Χελά, ενώ συντονίστρια ήταν η καθηγήτρια Ολγα Καρακωνσταντίνου και σύμβουλος η Παναγιώτα Αράπη.