Ηδη στην Καλαμάτα βρίσκονται από τη Δευτέρα 2 καθηγητές από το κάθε σχολείο που μετέχει στο πρόγραμμα: από το Scoala Gimnaziala "Lucian Blaga” της Ρουμανίας, το Istituto Comprensivo Statale “G.D’Annunzio” - Motta S. Anastasia της Ιταλίας, το Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazija της Λιθουανίας, το Publiczne Gimnazjum w Tarnogrodzie της Πολωνίας, το Menderes Seconday School της Τουρκίας και το Tallinna Pae Gümnaasium της Εσθονίας.
Σήμερα οι φιλοξενούμενοι καθηγητές θα επισκεφθούν το δήμαρχο Καλαμάτας Π. Νίκα.
Τετάρτη, 03 Δεκεμβρίου 2014 12:52
Ευρωπαίοι καθηγητές στην Καλαμάτα
To σχολικό σχέδιο "Συνεργασία για καινοτομία και ανταλλαγή καλών πρακτικών" με τίτλο "Riding the rainbow to a better future" εκπονεί το 3ο Γυμνάσιο Καλαμάτας ως συντονιστικό σχολείο, στο πλαίσιο του Erasmus+.
Κατηγορία
Παιδεία