Η έκθεση έχει τη στήριξη του Συλλόγου Γονέων, Κηδεμόνων και Φίλων Ατόμων με Αυτισμό Μεσσηνίας, του Συλλόγου Αποφοίτων Μουσικού Σχολείου Καλαμάτας "Μαρία Κάλλας" και των Greekbooks.gr.
Η έκθεση γίνεται με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Αναπηρίας 3 Δεκέμβρη και θα διαρκέσει μέχρι τέλος του μήνα.
Τετάρτη, 03 Δεκεμβρίου 2014 16:21
Εκθεση ζωγραφικής παιδιών με αυτισμό στην Καλαμάτα
Ξεκινά σήμερα η έκθεση ζωγραφικής με έργα των παιδιών από το Κέντρο Ημέρας Παιδιών και Εφήβων με Αυτισμό Μεσσηνίας στο καφέ "Κούνιες" στο Ιστορικό Κέντρο Καλαμάτας στην οδό Αμφείας 22 στις 7.30 μ.μ.
Κατηγορία
Παιδεία