Αυτές τις μέρες η σύμβαση θα βρίσκεται για προσυμβατικό έλεγχο στο Ελεγκτικό Συνέδριο κι εκτιμάται πως θα εγκριθεί σε ένα μήνα.
Να υπενθυμίσουμε ότι ανάδοχος είναι η εταιρεία “Δημόπουλος Ανώνυμη Τεχνική Εμπορική Βιομηχανική Τουριστική Λατομική και Κτηματική Εταιρεία” με έκπτωση 15,23%.
Το έργο που χρηματοδοτείται από το πρόγραμμα “Φιλόδημος Ι”, έχει προθεσμία εκτέλεσης 24 μήνες (2 χρόνια) από την ημέρα υπογραφής της σύμβασης με τον ανάδοχο.